Александр Лидаговский
АРЕАЛ
15.09 - 18.10.2010

Олександр Лідаговский
АРЕАЛ
15.09 - 18.10.2010

Незважаючи на відчайдушне прагнення сучасного мистецтва бути на виду, бути актуальним, шокувати, епатувати і провокувати, соціум його не помічає. Воно знаходиться, де то на периферії свідомості, як міські птахи, наприклад, завжди «пролітають» повз. І художники, як птахи про скло, б'ються в зачинені двері. У цій торговій війні маркетингових стратегій мистецтво давно вже перетворилося на рекламу самого себе. Навіть - рекламу реклами. При цьому намагаючись з усіх сил робити вигляд, що «робить вигляд».

Проект «Ареал» не скільки інтерпретує птахів в якості метафори непомітного для соціуму мистецтва, скільки являє явище, по - суті, тобто - «Непомітне мистецтво», саме по собі.

Ідея такої «м'якої» інтервенції в міське середовище і, що гріха таїти - в інформаційний простір, полягає в тому, що б бути, а не здаватися, спробувати легким і непомітним штрихом змінити світ.

Центральний об'єкт «галерейної» частини проекту, - «штучні птахи», «клюющие» справжній виноград - дзеркальне відображення стародавньої притчі, - історія про художника, який написав виноград так, що птахи злетілися його клювати, не настільки наївна, як зараз прийнято вважати. Той художник, що малював ТОЙ виноград, - створював світ, був Богом. Його послідовники - просто «малювали виноград», не розуміючи того, що зовнішня сторона мистецтва ніколи не становила його суть.

Мистецтво - це спроба людини стати Богом.

 

Олександр Лідаговський

2010 рік.

 

P.S. Люди не вміють літати, але якщо спробувати, - на якій то мить це стає можливим ...

При поддержке: