Андрюс Шараповас
Генеруюча Музику кінетична iнсталяція
24.05-30.06.2017
Вільнюс

Kinetic Generative Music Installation from Andrius Šarapovas on Vimeo.

КІНЕТИЧНА ГЕНЕРАТИВНА АРТ-ІНСТАЛЯЦІЯ
Андрюса Шараповаса

 
Чи може статистика звучати як музика? Кінетична арт-інсталяція Андрюса Шараповаса, відкрита у галереї ЦЕХ Вільнюс до 18 червня, запрошує відвідувачів на власному досвіді переконатися яким чином генерується інформація і як саме поведінкові паттерни можуть бути оновлені за допомоги цифрової реальності,  та повернутися вже у світ, трансформований генеративною музикою.
 
За Андрюсом Шараповасом, "статистика змальовує карку реальності, робить її двовимірною. Ефект музики є прямо протилежним. Слоган романтиків XIX століття  "мистецтво постійно прагне стану музики"   відсилає до експериментальної музичної абстракції, внутрішньої свободи сприймання, та єдності предмету та форми. У XXI столітті, коли здається все перетворилося на цифри, ці якісні хараектеристики можуть бути навіть більш цінними та ще більше актуалізуюються".
Інсталяція огортає відвідувачів переглядом перетворення покриття 4G у музичні звуки. Це уможливив спеціальний алгоритм, що перетворює одну секунду перегляду 4G покриття на одну секунду музики. Кількість інтернет-з'єднань у різних регіонах Литви контролює обсяг зіграних нот та їхній ритмічний розподіл, у той час як кількість інформації, що передається протягом цих сесій, обумовлює подачу нот.
 
Інсталяція складається з 77 сегментів, розміщених у виставковому просторі. Кожний сегмент складається з металевої планки, саунд-активатора, саунд-демпера, резонатору, та мехатроніка. Розміщення сегментів у просторі створює 4 вузькі та 11 широкі напрями руху. Кількість сегментів та їхнє розташування частко було зумовлене просторовими та звуковими характеристиками виставкового простору.
 
Андрюс Шараповас (народився 1980) живе та працює у Вільнюсі. Штудіював скульптуру в Ізраелі. Останні 18 років створює електро-акустичну музику, а також театралізовані перформанси та відео. Автор експериментальних відео-творів та короткометражок, демонстрованих на фестивалях у Литві та закордоном. Під час створення цієї інсталяції, митцю асистувала команда з більш ніж 70 фахівців з різних сфер - програмісти, інженери, та електромеханіки.

Компанія, відповідальна за створення інсталяції: SomeFilms, Вільнюс.