Зроблю це як
Текстиль — одна з найстаріших форм мистецтва, яка утворилася в доісторичні часи. Текстильні роботи, створені жінками, мали важливе економічне значення для їх сімей аж до індустріалізації, і навички цього ремесла даються за допомогою навчання в основному жіночої лінією: жінки вчать дівчаток. Таким чином, проходження традицій цієї форми мистецтва пов'язує нового творця з цілим ланцюжком праматерів. Тому ці глибокі коріння жіночого вираження через текстиль стали одним з основних інструментів проти патріархальних мистецьких закладів у другій хвилі фемінізму.
Коли у жінок все ще не було публічної, свободи голосу, вони висловлювали себе так званими «ремеслами», хоча зазвичай вони могли показувати свої роботи тільки найближчим родичам і, іноді через нетрадиційну форму або ідеї жінкам доводилося вибирати — або зробити, але не показати, або зробити «як сказано». Незважаючи на те, що культура з домінуванням чоловіків ігнорувала жіночі твори мистецтва як недостатньо або виключно декоративні протягом тривалого часу, сьогодні важко уявити собі художню виставку, яка не містить робіт мисткинь.
Литовський текстиль привів в екстаз українського галериста Олександра Щелущенко з першої миті. З моменту відновлення незалежності Литви професійне литовське текстильне мистецтво переживає підйом, відзначається на різних міжнародних виставках і арт-ярмарках, присвячуючи нагороди, що описують текстильне мистецтво як пристрасне і надихаюче.
На виставці «Зроби як» представлені дев'ять мисткинь різних поколінь, у яких всього лише кілька спільних рис — це мистецтво литовських мисткинь що працюють з текстилем. Методи, форми вираження, творчі шляхи і ідеї різняться. Під впливом багатошарових впливів кожна художниця привносить свої складні творчі лінії. Автори вирішують самі: «Зроблю це як...» і роблять, забезпечуючи продовження витоків жінок, але не обмежуючи творчі свободи, вільно змінюючи традиції текстилю.
Мисткині: Вірджинія Кірвелене, Ліна Йоніке, Эгле Ганда Богданене, Лора Павілоніте-Ежерскене, Жина Ясюнене, Жидре Рідуліте, Севія Інчіраускайте-Кріануніечене, Лайма Оржекаускене, Дангуоле Брогенека.