Олекса Захарчук, Майкл и Оксана Мерфенко
МАВКА АБО ЩЕ НЕ ВМЕРЛА УКРАЇНА
27.11 - 24.12.2009

Олекса Захарчук, Майкл и Оксана Мерфенко
МАВКА АБО ЩЕ НЕ ВМЕРЛА УКРАЇНА

27.11 -  24.12.2009

«Клініка Дорошенка Грищенко», галерея «Цех» представляють мультимедійний художній проект «Мавка або Ще не вмерла Україна» присвячений міфу і реальності України, її духу свободи. Україна в полотнах живописців різних ментальностей та генерацій, в музикальній і відео інтерпретаціях.

В витончених та своєрідних за образністю пейзажах класика реалістичного живопису Олекси Захарчука Україна постає країною, що ніколи не зникала, крізь історію ніколи не була втрачена – краса її природи, сила, дух – завжди тут, навколо нас, в нас. Символічні картини одного з найнесподіваніших представників молодої генерації міжнародного мистецтва в Україні Майкла Мерфенка намагаються зазирнути за межі реального, торкаються підсвідомого України, її міфу. Музична інсталяція світового визнання маестро електронної музики Алли Загайкевич співає голосом Мавки, це спів душі України, в той час як відеоінсталяція Оксани Мерфенко, яку характеризує вміння вловити таїну метаморфози на території перетину пейзажу з людською присутністю, відкриє кожному вікно для індивідуальної медитації, рефлексії на тему свободи духу, що існує попри соціальний гротеск.


З каталогу проекту:

«Україною панує дух свободи - цим Україна відрізняється як від Росії, що потребує міцної влади, так і від Заходу, зведеного на правилах. Для обох енергія свободи є небезпечною та безвідповідальною, адже вона ірраціональна.

Національна ідея України – це ірраціональна, містична свобода. Ми можемо прагнути панування порядку, розуму і злагоди, проте раціональний шлях до них для України є несумісним з життям. Аби дійсно народитися з небуття, Україна як держава, як нація, має віднайти власний, усвідомлений шлях свободи.

Україна віднаходить свій шлях. Наче мавка вона проривається з потойбічного, з ідеального, у цей світ.»

Генеральний спонсор – ТОВ «Галицьке Скло»
Інформаційний спонсор – журнал «Афіша»