VALYA
EVERYTHING BUT MEMORY
30.11 - 24.12.2010
Valya
 
EVERYTHING BUT MEMORY
войлок
03.12 - 24.12.2010
Проект представлен украинским художником VALYA последние 8 лет проживающей в Калифорнии.
 
Все, окрім пам’яті
 
Бет Сміт, виконавчий директор, Музей художнього бачення: Сучасні ковдри і текстиль (Сан-Дієго, Каліфорнія, США).
 
Якщо у Вас немає пам'яті, що тоді Ви представляєте собою? Ви лише сукупність клітин і всіх Ваших родових ДНК, що формувалися до цього часу. Такі слова належать вельмишановному концептуальному художнику, відомому як VALYA. Це VALYA  Роєнко Simpson, що виросла і навчалася в Україні, але десятиліття життя провела в Сполучених Штатах.
 
За тридцять років, ця художниця створила шовкові тканини і текстиль для значних українських виробників текстилю. Після переїзду до Південної Каліфорнії вона почала створювати великі шовкові конструкції, розписані вручну. Її чарівні роботи просякнуті рухом і драмою, саме тому вона користується репутацією витонченого майстра волокна. Успіх її персональної виставки шовкових конструкцій, вручну розписаних від землі до стелі, став для VALYA поштовхом до створення більш складних робіт. Вона почала експериментувати з комбінацією шовку і повсті, що призвело до її поточної роботи з повстяними скульптурами.
 
Повсть надає більше свободи, чого не скажеш про шовк. В ній відчувається глибина, розмір і маніпуляції. «Я вибрала повсть, тому що це стара тканина, одяг з якої створювався ще в давнину, коли, напевно, саме зароджувалися наші клітини», каже VALYA. Посилання на клітинки розкриває історію її роботи. Вона почала писати портрети по шовку, розшаровуючи їх на промисловій повсті, все з тими ж розмірами, однак кожне обличчя висловлювало іншу історію. Повторення форми і поверхні створює стіну облич, які гіпнотично дивляться на вас, ніби відображуючи душі.
 
Ця серія стала основною з її останніх робіт про історію ДНК людини. У роботі «Все, окрім пам'яті» в Галереї Цех, Україна, VALYA  створила портрет на повсті розміром 20 футів висотою і 18 футів в ширину. Ця концептуальна скульптура покрила підлогу студії під час її створення разом зі складеними купами немитої вовни, які лежали поруч повсті протягом довгого часу. Кожне пасмо вовни в цій монументальній роботі означає нитки ДНК. Подібна повстяна робота в дев'ять футів виграла нагороду на міжнародній виставці, «Бачення ковдри 2010: Без кордонів» в Oceanside Museum of Art (Оушенсайд, Каліфорнія, США)  24 жовтня -13 березня 2011.
«Ви можете простежити розвиток людського роду з самого походження, з місця, де все починалося», говорить VALYA. Ми всі однакові - ми всі маємо ті ж емоції. Ми повинні об’єднатися в цьому світі, а не повставати один проти одного».
 
Виставка складається з трьох установок. Найбільш переконливим є гігантський портрет з потужним відчуттям його присутності і тисячі ниток вовни, що символізують тисячі ниток ДНК або тисячі клітин в організмі людини.
 
Забарвлений малюнок на білій стіні передається глянцевою білою фарбою на плоскій білій поверхні. Це створює таємничу інтерпретацію того ж портрету, створеного на повсті. Зображення рухається з рухом глядача, наче маг використовує дзеркала для переміщення відтворюваних елементів картини. Це ніби «Ви бачите це, а тепер Ви це не бачите» - така візуальна картинка заставляє глядача замислитися, чи існує реальність взагалі.
Третя установка на виставці – це інше зображення на стіні. Невелика бронзова скульптура, змодельована з мереживних ліній, встановлюється поперед спроектованого світла, внаслідок чого на протилежній стіні відображається її збільшена тінь. Створюється ефект старого зморшкуватого обличчя надзвичайних розмірів, на якому свій відбиток залишив вік. Знову ж таки, VALYA використовує лінії для відображення віку, історії та історії протягом всього людства.
 «Обличчя», говорить VALYA, «повне зморшок і ліній, які зображують давнє походження всіх нас. Ці зморшки ніби наші відбитки, вони символізують енциклопедію Вашого досвіду».
 
Три абсолютно різні текстури на виставці відображають ті ж ідеї, але викликають різні реакції. Кожен метод надає унікальну естетичну цінність темі - все, крім пам'яті. Як умоглядний майстер волокна, VALYA користується низкою методів щодо роботи з текстилем. На цій виставці поєдналася концепція і вражаюче володіння технікою, що заохочує споглядати Роль пам'яті.