26.10-22.11.2019
Вільнюс

Вільнюська галерея Meno Niša, що святкує своє сімнадцятиріччя, запрошує всіх відвідати виставку «Механічна душа» мисткині Моніки Фурмана. Виставка відбудеться з 26 жовтня по 22 листопада в галереї ЦЕХ (вул. Вітеньо, 6 Вільнюс).

Роботи Моніки Фурмана, представлені в рамках виставки «Механічна душа», вражають монументальністю – вони сягають 5 метрів.
У зв'язку з тим, що приміщення галереї Meno Niša недостатньо велике для картин таких розмірів, їх експозиція була перенесена в простір галереї ЦЕХ в Вільнюсі.
 
Представлена ​​в галереї ЦЕХ «Механічна душа» Моніки Фурмана намагається розкрити людину як невід'ємну частину матеріального середовища. Основною темою робіт Моніки Фурмана є жінка і її тіло. У своїх роботах художниця зухвало і безстрашно деконструює тіло жінки і змінює її індивідуальність. Художниця розмиває кордони і створює контрасти, які шокують і водночас приваблюють.
 
«Людина матеріальна. Ця виставка матеріалістична і в іншому сенсі: я розглядаю твір мистецтва як об'єкт, тобто як річ, яка існує незалежно від мене (її авторки) поряд з іншими речами об'єктивного світу. Я спостерігаю, як твір мистецтва надзвичайним чином розкриває, як історично змінюються відносини між людиною та річчю, людиною та природою і релігією. Відходячи від ідеалізації і одухотворення твору мистецтва, я підкреслюю і міркую про матеріальність картини та створених в ній істот», представляє свою останню виставку Моніка Фурмана.
 
Відома художниця Моніка Фурмана (1978 р. н.) є докторантом Вільнюської академії мистецтв і до сьогоднішнього дня провела 14 персональних виставок. Її роботи були придбані колекціонерами з Литви, Бельгії, Фінляндії та США, включаючи найвідомішого австрійського автора еротичних книг і публіциста. Роботи Моніки також знаходяться в колекціях Lewben Art Foundation і музею сучасного мистецтва MO museum. Галерея Meno Niša протягом декількох останніх років успішно представляє художницю на таких художніх ярмарках, як Viennacontemporary, Positions Berlin, ArtVilnius і тому подібних заходах.