Вільнюс, Литва, вул. Вітяньо, 6
тел.:  +37 067 924 972
  
Робочі дні: вівторок-субота, 14.00 - 20.00
 
 

Успішна українська галерея сучасного мистецтва ЦЕХ 26 липня відкрила свій філіал «GALERIJA CEHAS VILNIUS» у Вільнюсі. Галерея існує з 2005 року в Київі та є одним із найбільш успішних та самостійних проектів в Україні у сфері сучасного мистецтва. За одинадцять років ЦЕХ провів більше 400 виставкових проектів, включаючи музейні виставки, участь у міжнародних арт-ярмарках та сумісних проектах. Не відмовляючись від діяльності та приміщень у Київі, галерея відкриває виставковий простір у Вільнюсі. «Для команди та митців галереї велика честь відкритися в Литві. Ми віримо, що Вільнюс може стати регіональним центром мистецтва, місцем зустрічі для культурних та креативних людей. Тому вирішили інвестувати саме тут», - стверджує засновник галереї пан Олександр Щелущенко.

Відкриття галереї – важлива культурна подія й для міста Вільнюс: це буде найбільший приватний виставковий простір у місті. Ідея відкриття «GALERIJA CEHAS VILNIUS» зявилася 2012 року та набула здійснення, коли знайшлося відповідне приміщення. Нова галерея відкриється за адресою Вітяньо, 6, у фойє колишнього будинку культури будівників. До 1939 року тут планували побудувати костел. Було збудовано колони, але після зміни влади міста будівництво було зупинено. Тільки на початку 1970-х будівлю було добудовано як будинок культури будівників. Після відновлення незалежності країни, господарі будинку змінювалися, однак ніхто не зміг оживити це величезне, протягове місце. Перед відкриттям галерея за власний кошт міняла підлогу, ремонтувала стелю та стіни, встановила другий поверх. Після ремонту для містян та гостей столиці буде відкрито виставковий простір площею триста метрів.  

У Вільнюсі на відкритті буде представлено групову виставку шести митців-резидентів галереї під назвою «Стрибок до Європи». До складу експозиції увійдуть різні жанри та техніки від акварелі до інтерактивних інсталяцій. На початку діяльності галерея планує показувати мистецтво українських митців, але в майбутньому сподівається співпрацювати також і з литовськими митцями та кураторами. За ініціативою галереї ЦЕХ у Київі відбулось п’ять виставок литовських митців, у тому числі виставка живопису «Псевдолитовський пейзаж» Лінаса Ляндзбергіса, 2013, текстиль «Литва - найкраща» (Жідре Рідуліте, Егле Богданене, Северія Інчюраускайте-Кряуневічене, тощо), 2011, персональний проект Рея Барткуса «Межа міцності», 2009.

«Прагнення до Європи – один із ключових чинників розвитку України і Литва відіграє дуже вагому роль у цьому процесі. Ми вдячні за допомогу Литві та усім литовцям. Наша команда також вдячна за підтримку, допомогу, та гостинність, які ми знайшли тут, у Вільнюсі», – резюмує засновник галереї ЦЕХ пан Олександр Щелущенко.