Svetlana Fialová, Ján Vasilko, Bohdan Hostiňák, Jozef Pilát
БУРЯ
01.12.2023 - 31.01.2024
Київ
Bohdan Hostiňák, The Glow, 2019, oil on canvas, 130x100 cm
Ján Vasilko, Black Horizontal and Vertical / Dron, 2022, Acrylic on canvas, 80x60 cm
Ján Vasilko, Black Horizontal and Verticall / Javelin, 2022, Acrylic on canvas, 80x60 cm
Ján Vasilko, Black Horizontal and Verticall / City at Night-Mariupol, 2022 Acrylic on canvas, 120x90cm
Svetlana Fialová. From the series: Hypothetical Situations, 2022. Mixed media on plywood, 70x50 cm
Bohdan Hostiňák, Raised rock, 2022, Oil on canvas, 130x100cm
Svetlana Fialová. From the series: Hypothetical Situations, 2022. Mixed media on plywood, 70x50 cm
Svetlana Fialová. From the series: Hypothetical Situations, 2022. Mixed media on plywood, 40x30 cm
Jozef Pilát, Viburnum, 2023, Wood, canvas 2.5x3 m

 За підтримки Посольства Словацької Республіки в Києві наприкінці цілорічних святкувань 30-ї річниці створення незалежної Словацької Республіки (01.01.1993)

 

 

            

 

 

Виставка відзначає 30-річчя з дня проголошення Словацької республіки і водночас виказує свою підтримку Україні у такі непрості для неї часи. У галереї представлені митці різних жанрів та поколінь, які своєю творчістю тим чи іншим чином передають почуття збентеження щодо війни та висловлюють свою небайдужість. Завдяки підтримці Словацького посольства в Україні ми можемо побачити, як повномасштабне вторгнення Росії в Україну вплинуло на творчість художників та скульпторів, а також, як деякі роботи вже у воєнний час сприймаються зовсім по-іншому, викликаючи інші асоціації та бачення.  

Так, Ян Василько з початком війни почав створювати нові картини, які відрізняються тематикою та похмурими, депресивними формами. На прикладі його робіт можна побачити, як змінюється творчість художника, коли в сусідній країні йде жорстока війна. 

 

Завдяки роботам Світлани Фіаловової глядач зможе зрозуміти, як змінилася наша реальність через призму мистецтва. Хаотичні, деталізовані малюнки художниці не відображають безпосередньо боротьбу України з Росією, але в новому світі ми вже зовсім по-іншому сприймаємо їх. Роботи нагадують внутрішній стан майже кожного українця, а також людей з усього світу. Після початку масштабного вторгнення ми переживаємо бурю емоцій, а саме розгубленість щодо сьогодення та майбутнього.

 

Богдан Гостіняк представляє на виставці дві роботи, які зачаровують своїми фарбами та тематикою. Наприклад, робота 2019 року «Сяйво» ніби віщує загрозу, що насувається, у вигляді оленя з палаючими рогами. Картина 2022 року може прямо символізувати широкомасштабне вторгнення Росії в Україну та відважний опір українців і всіх інших країн, які її підтримують. Цікаво, що на картині зображений застиглий напружений момент, в якому лише глядач вирішує, чи гусениця повалить гору, чи розчавиться під нею. 

 

Для виставки в Києві Йозеф Пілат створив інтерактивну роботу, завдяки якій глядачі зможуть поділитись баченням України та побажаннями. Таким чином митець висловлює свою підтримку та солідарність з Україною. 

Даний новий проєкт також відсилає до виставки словацьких митців «Затишшя / Calm (still life) / Zátišie», яка виставлялася у галереї «Цех» з грудня 2021 року по лютий 2022. 

 

Кураторка Оксана Гошко